Mezinárodní strojírenský veletrh Brno 2022
Mezinárodní strojírenský veletrh Brno 2022
Dne 5. října 2022 žáci oborů Automechanik, Strojník silničních strojů a Autotronik navštívili 63. Mezinárodní strojírenský veletrh, který se konal v Brně a je považován za nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě.
Zastoupeny zde byly všechny klíčové oblasti strojírenského a elektrotechnického průmyslu. Nosným oborem bylo tradičně obrábění a tváření. Hlavním tématem letošního ročníku se stal Průmysl 4.0 a digitální továrna, tedy digitalizace výroby, jakožto jeden z hlavních směrů inovačního procesu.
Žáci v jednotlivých pavilonech zhlédli důlní a hutní techniku, materiály, komponenty pro strojírenství, hydrauliku, pneumatiku, elektroniku, automatizační a měřicí techniku, obráběcí a tvářecí stroje. Zajímavým se stal pro naše žáky pavilon slévárenství, svařování a povrchových úprav.
Kromě toho si někteří žáci vyzkoušeli různé simulační virtuální systémy, které se nacházely v jednotlivých pavilonech. Součástí veletrhu byl také bohatý doprovodný program složený z workshopů a seminářů.
Závěrem lze říci, že veletrh byl přínosem nejen pro žáky, kteří své poznatky mohou využít v odborných předmětech a dalším profesním životě, ale i pro nás učitele, kteří jsme nahlédli k nejnovějším trendům v daných oborech.
Ing. Miroslava Blokšová, Ing. Dušan Kabát, Milan Pól, Jiří Pyszko
Strojírenský veletrh Brno 2022
V Havířově