Testování na onemocnění COVID-19 od pondělí 3. ledna 2022
Vážení rodiče, žáci,
dle mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví vyplývá, že v období od 3. do 16. ledna 2022 bude ve školách probíhat plošné testování VŠECH žáků i zaměstnanců na onemocnění COVID-19. Testování se bude probíhat pravidelně každé pondělí a čtvrtek (případně první den přítomnosti žáka/zaměstnance ve škole) a týká se i těch, kteří jsou po ukončeném očkování nebo po prodělání nemoci Covid-19.
Od 17. ledna 2022 se pak předpokládá další testování s frekvencí 1x týdně (vždy v pondělí, popř. 1. den přítomnosti ve škole), a to až do 28. 2. 2022.
Při nástupu na ubytování v domově mládeže se každý ubytovaný podrobí testování.
Testování proběhne vždy v první vyučovací hodině, která je dle platného rozvrhu, vyučujícím, který má v dané třídě výuku. (V případě pozdějšího příchodu žáka - IHNED po jeho příchodu do vyučování).
Po celou dobu testování budou mít všichni žáci nasazen respirátor (FFP2).
Na odborném výcviku bude testování žáků na pracovišti, před zahájením vyučování.
Testování bude ve škole realizováno pomocí antigenních testů.
V případech, ve kterých žák neabsolvuje test z jakéhokoliv důvodu, a nevztahuje se na něj příslušná výjimka z povinného testování (zdravotní důvody), bude se moci účastnit prezenční výuky pouze s ochranným prostředkem FFP2 dýchacích cest (nos, ústa).
Děkujeme za pochopení a vstřícnost.
Ing. Martin Fišer, zástupce ředitele
V Havířově