Slavnostní předávání maturitních vysvědčení

Slavnostní předávání maturitních vysvědčení

Červnové dny byly v naší škole vždy spojeny s maturitními zkouškami a slavnostním ukončením studia. Slovo „byly“ mělo v uplynulých dvou letech své opodstatnění. Kovidové změny v našich životech, které máme všichni ještě v čerstvé paměti, přinesly změny i do „hromadného“ slavnostního předávání maturitních vysvědčení. To bylo v minulých letech nahrazeno „individuálním“ setkáním třídního učitele se svou třídou (nebo spíš jen jednotlivci) a předáním maturitního vysvědčení.

Byli jsme tedy velice rádi, že jsme se k tradici slavnostního předávání maturitních vysvědčení mohli tento rok vrátit. Ve stanoveném termínu se všichni aktéři i se svými rodinami a blízkými sešli v aule, vyslechli projevy ředitele školy i jeho zástupců a zaposlouchali se do písně „When You Come Home“ v podání pana Benjamina Helge, který v naší škole vyučuje anglickou konverzaci. Příjemné odpoledne pokračovalo individuálním přebíráním maturitních vysvědčení a vystoupením Patrika Buchty, čerstvého absolventa oboru Podnikání, který za všechny absolventy poděkoval vedení školy a vyučujícím. Všichni přítomní také se zájmem shlédli připravené prezentace z doby před a v průběhu své maturitní zkoušky. Příjemně strávené červnové odpoledne uzavřela píseň „What a Wonderful World“ opět v podání pana Helge a pak už následovalo jen loučení a závěrečné foto tříd.

 PaedDr. Dagmar Fárková

Slavnostní předávání maturitních vysvědčení.

V Havířově

Aktuálně...